Roztápam sójový vosk, ktorý zaplaví celú miestnosť omamnou vôňou. Kvetinové dekorácie sú už pripravené na zdobenie. Prečítajte si viac o mojej ceste k samej sebe…


Vnútorný hlas zavelil a prišiel čas na dôležitú zmenu

Okusiť prácu vo veľkej korporátnej spoločnosti ma množstvo výhod a prináša neoceniteľné skúsenosti na celý život. Faktom však je, že práca v bankovom sektore so sebou prináša aj vyčerpanie a postupný stav vyhorenia. To sa stáva zamestnancom, ktorý svoju prácu plnia zodpovedne a niekedy na hranici svojich síl, pretože sa cítia zodpovední za plnenie stanovených cieľov a obchodných plánov.


Toto vyčerpanie sa po niekoľkých rokoch na obchodnej pozícii prejavilo aj u mňa. Vyvrcholilo to zdravotnými problémami a ja som vedela, že sa už na svoju pozíciu vrátiť nemôžem. Mojou prioritou bol vnútorný pokoj a zdravie, ktoré má tu najväčšiu hodnotu v živote.

Počas trvania mojej PN som sa začala zaujímať o odlievanie vosku. Moja prvá sójová sviečka bola odliata do skleneného pohára. Tešila som sa z nej po zapálení ako malé dieťa. Kreativita konečne našla svoju cestu von a začala sa skrze mňa prejavovať. Tvorenie so sebou prináša pocit slobody a pokoj, ktorý je v tejto dobe stále tažšie nájsť. Tvorenie ma natoľko očarilo, že som sa začala venovať aj odlievaniu nádob z eko hmoty.

Mám ešte jeden veľký sen. Je ním práca s hlinou a výroba keramiky. Pomaličky za svojim cieľom kráčam a teším sa na etapu mojej tvorby kedy budem schopná držať svoje prvé kvalitné kúsky keramiky vo svojich rukách. To však ešte chvíľu potrvá, veď nie je potrebné sa náhliť. Všetko sa deje v tú pravú chvíľu.